bg en

Ученик на първи срок през 2025 - 2026 учебна година

5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (4 гласа)

Ученик на първи срок през  2025- 2026 учебна година

Най-висок рейтинг по критериите на училището за първия учебен срок постигна Елица Зурнаджиева от 6.клас.

Частно езиково училище ”Малкият принц” номинира “Ученик на срока” по критериите: високи учебни резултати, критично мислене, етично и толерантно поведение, висока социална активност и липса на отсъствия.

Поздравления, Ели! Официално, ти си момичето-чудо на първия учебен срок! Какво е усещането да си под светлините на прожекторите?
Благодаря за титлата! Приятно е да знам, че съм известна с успехите си и че хората ме поздравяват искрено.

Всички виждат блясъка на сцената – отличните оценки и успехите. Сподели ни, обаче, колко труд и воля се крият зад кадър, за да стигнеш до това ниво?
Признавам, понякога е доста изтощаващо, но пък си струва - постоянството в ученето е много важно, защото така надграждам нивото си всеки ден. Ако внимаваш в час, подготовката след училище е много по-лесна и кратка.

Освен шестиците и етичното поведение, каква е твоята “суперсила”, с която допринасяш за екипа? С какво мислиш, че променяш атмосферата в училище към по-добро?


Моята суперсила е, че успявам да комуникирам успешно с другите, да ги разбирам и да им помагам във всякакви ситуации. Смятам, че се държа учтиво с учителите и съучениците си и допринасям с позитивната си енергия за по-приятелска атмосфера в училище.

Ако учебната година беше филм или сериал, кой предмет щеше да е главният герой и защо точно той те грабва най-много?
Животът в училище ми напомня на филма “Отвътре навън” - всички тези емоции ги изпитвам през учебната година - радост, тъга, гняв, тревожност, страх, скука, носталгия, срам, завист… но намирам начин да ги овладея и да ги изразя по подходящ начин.

Математиката ми напомня на героя “Гняв”, защото това е усещането, когато решаваш сложна задача и отговорът не излиза, или четеш условието и нищо не ти хрумва. Гняв е героят, който държи нещата да са честни и правилни, точно както в математиката. Тя е най-строгата наука, няма "може би" - или е вярно, или е грешно. Всъщност, Гняв не е "лош". Той просто иска да няма хаос, и когато най-накрая решиш трудната задача, удовлетворението е огромно.

В какво друго си много добра извън класната стая? Кои са нещата, които правиш с най-голямо желание?“
Обичам да творя, да рисувам, да изработвам различи подаръци за моите приятелки.

Знаем, че всяка звезда понякога среща „хейт“ или неразбиране. Каква е твоята стратегия да игнорираш драмата, да запазиш добрия тон и да не допускаш „токсичност“ около себе си?
Доверявам се само на най-близките си приятели и не ме интересува мнението на хора, на които не държа.

Сподели ни един любопитен факт за себе си – кое е това, което те прави уникална, но остава скрито на пръв поглед?
Хората си мислят, че могат да ме използват, но това не е така. Зад милото ми изражение стои човек със собствено мнение и характер.

Коя е професията-мечта, с която ще покориш света?
Все още не знам, но съм сигурна, че ако се занимавам с нещо, което ми харесва, няма да работя и един ден през живота си.

В социалните мрежи имаме хиляди последователи, но малко истински приятели. Какви са хората в твоя „VIP кръг“, които наистина си „опитомила“? Какви качества трябва да имат те?
Хората, на които държа, са мили, учтиви, честни, загрижени, умеещи да пазят тайни - и най-важното, да ме подкрепят.

Ако трябва да дадеш автограф на „Стената на славата“ в училище, но вместо името си трябва да оставиш цитат от „Малкият принц“, какво ще напишеш?
“Много по-трудно е да съдиш себе си, отколкото да съдиш другите.”

Поздравления, Ели! Продължавай все така усърдно и с желание да вървиш напред! Гордеем се с твоите успехи и положителен пример за съучениците ти. Нека любознателността, трудолюбието и добротата ти винаги те водят към нови постижения и сбъднати мечти. Ти градиш успеха си с всяка крачка всеки ден и ти предстои да покориш много върхове!

Ученик на първи срок през 2025 - 2026 учебна година - 5.0 out of 5 based on 4 votes